КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Основні речі, які повинні знати батьки

Більшість батьків вважають, що виховання дітей – це щось природне, що не потребує ні спеціального керівництва ні освіти. Але це не так. Насправді багато батьків потребують керівництва - оскільки існують правильні і неправильні способи виховання дітей. Виховання – це така ж спеціалізована праця, що вимагає освіти як бухгалтерія, право, медицина, хімія або фізика. Багато що необхідно знати, виконуючи складне завдання виховання дітей. І ще один важливий момент. Якщо дитя не зростає наскільки йому належить, його розвиток може зупинитися. Насправді, замість прогресу може настати регрес; неправильне виховання може привести до самих негативних наслідків.

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) зобов'язані:

• закласти основи інтелектуального, фізичного, етичного розвитку дитини в дошкільному віці;

• виконувати Статут ДНЗ в частині, що стосується їх прав і обов'язків;

• своєчасно оплачувати утримання дитини в ДНЗ;

• своєчасно повідомляти про можливу відсутність дитини;

• сприяти ДНЗ у вихованні, навчанні і розвитку вихованця;

• взаємодіяти з ДНЗ за всіма напрямами виховання і навчання дитини.

• відвідувати загальні і групові збори.

ПРАВА БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) мають право:

• захищати законні права і інтереси дитяти;

· брати участь в роботі Конференції, ради ДНЗ, з правом дорадчого голосу в діяльності Педагогічної ради;

• вносити пропозиції по поліпшенню роботи з дітьми, у тому числі організації додаткових (платних)

· освітніх і медичних послуг;

• консультуватися з педагогічними працівниками ДНЗ за проблемою виховання і навчання.

• надавати допомогу і робити добровільні внески на реалізацію статутних завдань.

• брати участь в суботниках.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

· Закон України про дошкільну освіту (зі змінами, внесеними згідно із Законом №2905-ІІІ (2905-14) від 20.12.2001)

· Конвенція про права дитини (Конвенція ратифікована Постановою ВР №789-ХІІ (789-12) від 27.02.91)

· Закон України про охорону дитинства (зі змінами, внесеними згідно із Законом №3109-ІІІ (3109-14) від 07.03.2002)

· Національна програма "Діти України"

· Декларація прав дитини

Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати її в родинному колі.

(Ст. 7 п .3 Закону про дошкільну освіту та виховання)

Ми просимо Вас дотримуватися наступних правил:

Приводити дітей до дитячого закладу з 8.00 до 8.30. Запізнення — завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки вихователям.
Ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
При вході, будь ласка, очистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.
Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою. Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Дайте дитині з собою носовичок

У шафці дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Взуття дитини повинно бути на застібках, відповідати розміру стопи.
Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.
Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів, грошей тощо.
О 9.15 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас: якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднається до дітей.
Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час — вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях.
Для музичних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішку, для фізкультурних – спортивна форма ( біла футболка та темні шорти).
Пам'ятайте, іграшка дитини — іграшка для всіх. Вона може зламатися.
У нашому дитячому садку обов'язковими є батьківські збори та індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.

/Files/images/moz_dutsadok.jpg/Files/images/1591218161034.jpg